Loading

Öğrencilik Hayatını Mumla Aratan 10 Sebep

bilgisayar ve çocuk

Öğrencilik hayatından şikayet mi ediyorsunuz ? İsterseniz yazımıza bir göz atın sonra karar verin deriz :)

SABAH ERKEN KALKMA DRAMI

Öğrenciyken sabah dersin olsa bile canın istemediğinde gitmeyip arkadaşlarına yerine imza attırıyorsun di mi ? İş hayatında yok öyle bir dünya! Patrona gelmedi deyince çıkış kağıdını veriyorlar direkt mesela.

YEMEK SAATİ SORUNSALI

Öğle yemeğini istediğin zaman yersin öğrenciyken. Çalışırken yemek saatinde yedin yedin yoksa keyfi ben yemeğe gidiyorum diyemezsin.

RAPOR ALIP OKULA/İŞE GİTMEMEK

Öğrenciyken hasta mı oldun mesela ? Alırsın rapor götürürsün okula. İş yerine "ben hastayım rapor aldım" diye anlatmak ayrı işkence, bir de gelmediğin günlerin parasını kesmeleri ayrı işkence.

GEZİP EĞLENSEK Mİ ? YATIP DİNLENSEK Mİ ?

Öğrenciyken ailenin verdiği harçlıkla alternatif bir sürü aktivite yapabiliyorken çalışmaya başlayınca paran olduğu halde yorgunluktan “ bitse de eve gitsek “ yatsak diye yaşamaya başlıyor insan çoğu zaman.

ANSIZIN TATİL PROGRAMI YAPABİLME LÜKSÜ

Mesela öğrenciyken arkadaşlarınla istediğin an ve tarihler için program yapabiliyorsun di mi ? İş hayatı başlayınca değil program yapmak arkadaşlarınla görüşmeye vaktin bile kalmıdığı zamanlar oluyor.

GECE GEÇ YATMAYA HASRET KALMAK 

Öğrenciyken gecenin bir yarısına kadar oturup keyif yapıyorsun genel olarak, biliyoruz. İş hayatında değil gece yarısına kadar oturmak, yorgunluktan televizyon karşısında sızıp kalıyorsun filmin en tatlı yerinde.

TATİL SÜRESİNİN O ACI FARKLARI

Öğrenciliğin en güzel yanı 3 aylık yaz tatili ve sömestr tatili dimi ? İş hayatında 2 haftalık senelik izin için takvime çentik atıyorsun sıkıntıdan.

SAATLERCE DİZİ İZLEYEBİLME RAHATLIĞI

Sezonluk dizileri bitiriyorsun di mi öğrencilik hayatında ? İş hayatında hasret kalıyorsun o ardı ardına izlediğin bölümlere, haftada bir bölüm izleyebilirsen ne mutlu sana...

SORUMLULUKLAR VE ZORUNLULUKLAR PROBLEMİ

Öğrenciyken sorumluluğun sınavlara çalışıp geçmek. Hem de bu tamamen keyfine bağlı. İş yerinde canın istemeyince “ ben bu işi yapmak istemiyorum ya “dediğin anda patronun yanında bulursun kendini.

VE ÖYLE BİR GÜN GELİR Kİ OKULU ÖZLERSİN...

Ve en acısı… Öğrenciyken “ bitse de şu okul bir an önce sınavlardan kurtulsam “ dediğin günleri iş hayatında “ keşke tek derdim sınavlar olsaydı “ diyerek anıyorsun.

 

Diyeceğimiz o ki öğrencilik hayatınızı dolu dolu yaşayın. Geri gelmeyecek o yıllar habersizce geçip gidecek :)

 

 

Hazal MUTLU
Standart Üye / 7 Yazı / 596,9K Okunma

1992 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme mezunu. İlkokuldan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Ortaokul ve Lise yıllarında müziğe olan ilgisi daha da artarak çeşitli okul korolarında solo solist olarak çalıştı. Batı Müziği ve Türk Müziği eğitimi aldı. 2 yıl Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosunda Soprano solist olarak çalıştı. Şuan Tan Sağtürk Akademi'de Dans Koordinatörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Latin Dans ve Jazz Dans derslerinde hem dans edip hem de asistanlık yapıyor. 

Emre AKKAYA 05 Temmuz 2018 - 09:34:08

Yanıtla

yooooo ben hiç aramıyorum öğrencilik hayatını

Umut Utku TAŞDEMİR 05 Temmuz 2018 - 11:44:23

Yanıtla

Öğrencilik hayatımda da hep çalıştığım için çok da şey değil benim için.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST