Umut Utku TAŞDEMİR

Umut Utku TAŞDEMİRYönetici

1986 yılında şans eseri il olmuş bir İç Anadolu şehrinde doğdu. Henüz bir yaşındayken ailesinin işi sebebiyle memleketi olarak hissettiği yere, Antalya'ya taşındı. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini tamamladığı Ankara'da ikamet etmektedir. 

En ufak bilgi kırıntısına dahi müthiş bir iştahla saldıracak kadar meraklı yapısı sayesinde ilgi alanı geniş olan yazarımız, özellikle müzik, sinema ve biyoloji konuları ile ilgilidir.  

Emre AKKAYA

Emre AKKAYAYönetici

1992 Ankara doğumlu. Yazılımcı ve amatör astronom. Araştırmayı ve bilgi paylaşmayı sever..

Cem BAŞKAYA

Cem BAŞKAYAYönetici

Başkaya, 1992 yılında Ankara'da doğmuştur. 2012 yılından itibaren aktif bir şekilde web tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Bu süre içerisinde bir çok web projesinde gerek tasarım yaparak, gerek ise destekleri ile yer almıştır.

Dalgıçlık, fotoğrafçılık ve profesyonel bisiklet sürücülüğü hobileri ile ilgilenen ve çok yönlü bir kişiliğe sahip olan Başkaya, deneyimlerini ve teknik bilgilerini Bilgeyik.com okuyucularına sunmaya başlamıştır.

Gözde TUTKU

Gözde TUTKURedaktör

1999, İstanbul doğumludur. Davutpaşa Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Abant İzzet Baysal Üniversitesinde İngilizce Fizik üzerine öğrenim görmeye devam etmektedir. Kendisini Fizik ve Astronomi alanında geliştirmek adına araştırmalar yapmakta ve kurucusu olduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik ve Astronomi topluluğunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Reyhan YILMAZ

Reyhan YILMAZYazar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi/ İngilizce Kimya

Özge BOZKIR

Özge BOZKIRYazar

İstanbul  Üniversitesi

Emircan TEPE

Emircan TEPEYazar

Emircan Tepe; sorgulamayı hayat felsefesi edinmiş, ikinci el bilgiye göbekten karşı çıkan, bilimsel bilgiyi tek bilgi sayan, empati yapmayı, gözlem yapmayı hayatın normal bir olayıymış gibi alışkanlık haline getirmiş, tarih, politika, siyaset gibi konularda yaşına göre üst düzey ilgili, bir zamanlar html, css, JavaScript eğitimi almış fakat uygulamaya dökmemiş aranızdan biri.

Okan AKÇA

Okan AKÇAYazar

Okan Akça ortaokul yıllarından itibaren araştırmaya ve düşünmeye ilgi duydu. Bilimi en kutsal bilgi kabul etti. Doğmatik fikir ve inanışlardan uzak eleştirel düşüncenin ışığında ilerlemeyi kendisine görev edindi. Tek bir şeyle savaşıyor ve ölene kadar savaşmaya devam edecek. Savaştığı şeyin adı CEHALET

Hazal MUTLU

Hazal MUTLUYazar

1992 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme mezunu. İlkokuldan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Ortaokul ve Lise yıllarında müziğe olan ilgisi daha da artarak çeşitli okul korolarında solo solist olarak çalıştı. Batı Müziği ve Türk Müziği eğitimi aldı. 2 yıl Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosunda Soprano solist olarak çalıştı. Şuan Tan Sağtürk Akademi'de Dans Koordinatörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Latin Dans ve Jazz Dans derslerinde hem dans edip hem de asistanlık yapıyor. 

Emre Akgümüş

Emre AkgümüşYazar

87 yılında Ankara'da hayata gözlerini açan yazar; Ankara aşığı, kampçı, dansçı ve biraz da saraç.

Ceren Uyar

Ceren UyarYazar

Yazarımız ailesinin mesleği sebebiyle Kayseri'nin küçük bir kasabasında doğmuş, ailesi emekli olana kadar bozkırın içine Ankara'ya düşmekte biraz geç kalmış 1993 doğumlu Ankara aşığıdır ve burada ikamet etmektedir. Matematik okumakta olup müziğe ve edebiyata yoğun ilgisi olan bir Ankara Üniversitesi mağdurudur. Yazılarıyla gönüllerinizi hoş etmek için bilgeyik.com'da sizlerle buluşmuştur.

Avni Kılıç

Avni KılıçYazar

1987 yılının ocak ayında Malatya'da dünyaya geldi. İnönü üniversitesi eğitim fakültesinden mezun oldu.  Çeşitli illerde öğretmenlik yaptı. Kitap okumayı hayatının meşguliyeti haline getirdi. Hala istanbulda bir devlet okulunda öğretmenlik yapmaktadır.

Ömür YAVUZ

Ömür YAVUZYazar

Tam bir teknoloji sever, teknoloji hakkında bildiklerimi paylaşmak, çoğu kişinin doğru bildiği şeylerin ne kadar yanlış olduklarını anlatmak birincil amacım. Ek olarak arabalar hakkında da bildiklerimi sizlerle sonuna kadar paylaşmak istiyorum.

Seval KESKİN

Seval KESKİNYazar

1985 doğumlu. 1989'da ailesinin isabetli kararıyla Antalya'ya yerleşirler ve bu şehre aşık olur, 8 senelik İtalyan Dili ve Edebiyatı macerası için Ankara'da verdiği uzun mola sonrası hala Antalya'da ikamet etmekte. Jack London ve John Steinbeck sever, o kadar sever ki kendine yazar denmesinden utanır. Yazılım sektöründe geçirdiği kurumsal yılların ardından şu an huzurla çevirmen olarak çalışmakta. Kalıplaşmış düşünce çerçevelerinin dışına çıkabilen insanları ve bunun dışında kitaplarıyla yalnızlığı tercih eder, kedi sever, bisiklet biner, doğa aşığı bir kamp insanıdır.
 

Erdem Dursun

Erdem DursunYazar

1999 Ankara doğumlu. Anadolu sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümü mezunu. Şu anda Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi öğrencisi. Doğum koçluğu ve doğum koçluğu eğitmenliği yapmaktadır.

Çocukluktan itibaren farklı sporlarla ilgilenip farklı kulüplerde faaliyet göstermiştir. Karma dövüş sanatları kıck boks boks wrestlıng muay thaı tay box yakın dövüş brazılıan jıu jıtsu wıng chun eğitimi almıştır. Lisanslı sporcudur. Dövüş eğitmenliği yapmaktadır.