Umut Utku TAŞDEMİR

Umut Utku TAŞDEMİR Yönetici

1986 yılında şans eseri il olmuş bir İç Anadolu şehrinde doğdu. Henüz bir yaşındayken ailesinin işi sebebiyle memleketi olarak hissettiği yere, Antalya'ya taşındı. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini tamamladığı Ankara'da ikamet etmektedir. 

En ufak bilgi kırıntısına dahi müthiş bir iştahla saldıracak kadar meraklı yapısı sayesinde ilgi alanı geniş olan yazarımız, özellikle müzik, sinema ve biyoloji konuları ile ilgilidir.  

Emre AKKAYA

Emre AKKAYA Yönetici

1992 Ankara doğumlu. Yazılımcı ve amatör astronom. Araştırmayı ve bilgi paylaşmayı sever..

Cem BAŞKAYA

Cem BAŞKAYA Yönetici

Başkaya, 1992 yılında Ankara'da doğmuştur. 2012 yılından itibaren aktif bir şekilde web tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Bu süre içerisinde bir çok web projesinde gerek tasarım yaparak, gerek ise destekleri ile yer almıştır.

Dalgıçlık, fotoğrafçılık ve profesyonel bisiklet sürücülüğü hobileri ile ilgilenen ve çok yönlü bir kişiliğe sahip olan Başkaya, deneyimlerini ve teknik bilgilerini Bilgeyik.com okuyucularına sunmaya başlamıştır.

Gözde TUTKU

Gözde TUTKU Redaktör

1999, İstanbul doğumludur. Davutpaşa Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. Abant İzzet Baysal Üniversitesinde İngilizce Fizik üzerine öğrenim görmeye devam etmektedir. Kendisini Fizik ve Astronomi alanında geliştirmek adına araştırmalar yapmakta ve kurucusu olduğu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Fizik ve Astronomi topluluğunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Seval KESKİN

Seval KESKİN Redaktör

1985 doğumlu. 1989'da ailesinin isabetli kararıyla Antalya'ya yerleşirler ve bu şehre aşık olur, 8 senelik İtalyan Dili ve Edebiyatı macerası için Ankara'da verdiği uzun mola sonrası hala Antalya'da ikamet etmekte. Jack London ve John Steinbeck sever, o kadar sever ki kendine yazar denmesinden utanır. Yazılım sektöründe geçirdiği kurumsal yılların ardından şu an huzurla çevirmen olarak çalışmakta. Kalıplaşmış düşünce çerçevelerinin dışına çıkabilen insanları ve bunun dışında kitaplarıyla yalnızlığı tercih eder, kedi sever, bisiklet biner, doğa aşığı bir kamp insanıdır.  

Pınar Candan

Pınar Candan Redaktör

Yıllardır hayatın anlamını bulmak için yapmadığı iş, gezmediği yer, edinmediği hobi kalmadığı halde yine de denemekten vazgeçmeyen kendi halinde bir gezgin.

Reyhan YILMAZ

Reyhan YILMAZ Yazar

Abant İzzet Baysal Üniversitesi/ İngilizce Kimya

Özge BOZKIR

Özge BOZKIR Yazar

İstanbul  Üniversitesi

Hazal MUTLU

Hazal MUTLU Yazar

1992 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme mezunu. İlkokuldan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Ortaokul ve Lise yıllarında müziğe olan ilgisi daha da artarak çeşitli okul korolarında solo solist olarak çalıştı. Batı Müziği ve Türk Müziği eğitimi aldı. 2 yıl Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosunda Soprano solist olarak çalıştı. Şuan Tan Sağtürk Akademi'de Dans Koordinatörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Latin Dans ve Jazz Dans derslerinde hem dans edip hem de asistanlık yapıyor. 

Emircan TEPE

Emircan TEPE Yazar

Üniversite sınavından yeni çıkmış muhtemel mühendislik öğrencisi; Fizik ve Biyolojiye meraklı bilimsever. Matematiği zevkli olduğu için; Tarihi geçmişi bilmek, günceli yorumlamak ve hatalardan ders çıkarmak için; Felsefeyi yaşayını belirlemek, hayatını temellendirmek için öğrenmeye çalışan aranızdan biri.

Eda Aytun

Eda Aytun Yazar

Edebiyatçı, etimoloji hastası, sanatsever, kendince fotoğraflar çeker, bazen yazar çokça okur.

Okan AKÇA

Okan AKÇA Yazar

Okan Akça ortaokul yıllarından itibaren araştırmaya ve düşünmeye ilgi duydu. Bilimi en kutsal bilgi kabul etti. Doğmatik fikir ve inanışlardan uzak eleştirel düşüncenin ışığında ilerlemeyi kendisine görev edindi. Tek bir şeyle savaşıyor ve ölene kadar savaşmaya devam edecek. Savaştığı şeyin adı CEHALET

Ceren Uyar

Ceren Uyar Yazar

Yazarımız ailesinin mesleği sebebiyle Kayseri'nin küçük bir kasabasında doğmuş, ailesi emekli olana kadar bozkırın içine Ankara'ya düşmekte biraz geç kalmış 1993 doğumlu Ankara aşığıdır ve burada ikamet etmektedir. Matematik okumakta olup müziğe ve edebiyata yoğun ilgisi olan bir Ankara Üniversitesi mağdurudur. Yazılarıyla gönüllerinizi hoş etmek için bilgeyik.com'da sizlerle buluşmuştur.

Emre Akgümüş

Emre Akgümüş Yazar

87 yılında Ankara'da hayata gözlerini açan yazar; Ankara aşığı, kampçı, dansçı ve biraz da saraç.

Avni Kılıç

Avni Kılıç Yazar

1987 yılının ocak ayında Malatya'da dünyaya geldi. İnönü üniversitesi eğitim fakültesinden mezun oldu.  Çeşitli illerde öğretmenlik yaptı. Kitap okumayı hayatının meşguliyeti haline getirdi. Hala istanbulda bir devlet okulunda öğretmenlik yapmaktadır.

Ömür YAVUZ

Ömür YAVUZ Yazar

Tam bir teknoloji sever, teknoloji hakkında bildiklerimi paylaşmak, çoğu kişinin doğru bildiği şeylerin ne kadar yanlış olduklarını anlatmak birincil amacım. Ek olarak arabalar hakkında da bildiklerimi sizlerle sonuna kadar paylaşmak istiyorum.

Melike Nur Bozdemir

Melike Nur Bozdemir Yazar

Bisiklet Seven Kadın

Onur GÜLER

Onur GÜLER Standart Üye

Akdeniz Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2. Sınıf öğrencisi