Loading

Halüsinasyona Neden Olan 5 Garip Video

Şaşı Bak Şaşır

ÖN UYARI: FOTOSENSİTİF (HIZLI DEĞİŞEN GÖRSELLERE KARŞI DUYARLILIĞA SAHİP) KİMSELERİN VE REFLEKS EPİLEPSİ HASTALARININ İZLEMEMESİ ÖNERİLİR. AKSİ TAKDİRDE HERHANGİ BİR SORUMLULUK KABUL EDİLMEYECEKTİR.

 

Hepimiz Optik İllüzyon'a sebep olan görsellerle daha önce karşılaşmışızdır. Aslında olmayan noktalar, dönüyormuş gibi görünen daireler, aynı renkte olmalarına rağmen farklı renkteymiş gibi görünen nesneler... Hepsi beynimizin görme mekanizmasının zaaflarının sonucunda oluşan yanılgılar. 

Ancak bu ilüzyonlar yeni tekniklerle hazırlanan videolar sayesinde yepyeni bir boyuta taşınıyor. Belli bir süre izledikten sonra adeta bir halüsinojen etkisindeymişsiniz gibi, baktığınız her yerde aynı dairesel hareketleri görmeye devam ediyorsunuz. 

Videoların etkisi o kadar gerçek ki adeta yaşadığımız dünyanın bir simülasyon olduğuna inanıyorsunuz. 

Görme duyusunun çabuk yorulmasının beyindeki etkisi olarak yorumlanan bu videoları izledikten hemen sonra halı, perde gibi desenli yüzeylere baktığınızda etkileri sizleri çok şaşırtacak.

İşte o videolar: 

 

Umut Utku TAŞDEMİR
Yönetici / 86 Yazı / 3,7M Okunma

1986 yılında şans eseri il olmuş bir İç Anadolu şehrinde doğdu. Henüz bir yaşındayken ailesinin işi sebebiyle memleketi olarak hissettiği yere, Antalya'ya taşındı. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini tamamladığı Ankara'da ikamet etmektedir.  En ufak bilgi kırıntısına dahi müthiş bir iştahla saldıracak kadar meraklı yapısı sayesinde ilgi alanı geniş olan yazarımız, özellikle müzik, sinema ve biyoloji konuları ile ilgilidir.  Minnak bir de kızı vardır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST