Loading

Yarım kalan kavuşma

Kavuşma

KAVUŞMA

Merhaba yürek sızım;

Hayatımın en güzel detayı...

Aldım elime kalemi dünümüzü, bugünümüzü önüme aldım ve sana gerçekleri anlatmaya karar verdim. Senin tarafından bencillikle suçlandığımdan beri içim hep seninle savaştı. Vapurda bana çilekli şeker uzattığın gün hayatım muhteşem bir şekilde alt üst olmuştu. En güzel tesadüfümdün sen. Seninle her şeye göğüs gerebilecek gücüm vardı ama bunu sana yapamazdım çünkü asıl bencillik bu olurdu. Senin için senden vazgeçmek zorunda kaldım da sana söyleyemedim. Dönüşü olmayan bu illet hastalığa yakalandığım gün senden ayrılacak olmanın acısı bütün bedenimi sarmıştı. Ben zaten bir sondaydım, senide bu kuyuya çekip mahvetmek istemedim. Ayrı kaldığımız her gün ağızıma çilekli bir şeker atıp gözlerimi kapattım ve anılarımızı düşünmeye başladım. Kimi zaman çimlerde yuvarlanıp su savaşı yaptığımızı hayal ettim kimi zaman denize karşı kahve içtiğimizi. Sana sarılıp kokunu içime çekmek istediğim zamanlarda ise kendimi hiç bu kadar güçsüz hissetmemiştim. Bir de geceleri gözlerimi kapattığımda yüzün aklıma gelmeyecek gibi oluyorsa   boğulacak gibi oluyordum. Anı yaşayalım diye hiç fotoğraf çekilmeme izin vermezdin iyi ki o zamanlarda seninle kavga etmişimde fotoğrafını çekmişim. Yüzünü hatırlamayacak gibi olursam eğer fotoğrafına bakıp her zerrini teker teker hafızama kazıyorum. Bu hastalığın acısı sensizliğin acısıyla baş etmekten inan daha kolay.

Birbirimizden hiç ayrılmayacağımıza söz vermiştik ve evet ben bu sözümüzü tutamadım. Ama ruhum bedenimden ayrıldığı gün her şey bizim için daha kötü olacaktı .Beni yardıma muhtaç hasta biri olarak hatırlamanı istemiyorum. Ben biz olmayı becerememişken benden sonra benim yasımı tutman sana yaptığım en büyük kötülük olurdu. Aklında, kalbinin bir yerlerinde seni yaralamış muzır papatyan olarak kalmak istiyorum. Mutluluk sana mecburmuş sevgilim. Benden sonra bütün güzellikler senin olacaktı biliyorum. Beni unutmanın ve adımı kazımanın tek bir yolu vardı o da benden nefret etmek ve seni yarı yolda bıraktığımı zannedersen benden nefret edeceğini de biliyordum. Birbirimizden ayrı yıllar geçti ve ben sana hala ilk gün ki gibi aşığım ve damağımda hala o çilekli şekerin tadı. Sen beni unutmak zorunda kaldın biliyorum ve sana kızamıyorum da. 

Dedim ya sen mutluluğa mecburdun. İlk aşkın  bendim buna eminim ama ne yazık ki son aşkın olamayacağım. Bu mektubu yazıyorum çünkü kendimle savaşım hiç bitmedi. Ben birbirimize verdiğimiz sözü tutamayan bir beceriksizim. Bu mektup kendime serzeniş ve sana asla ulaştırmayacağım bir sır.

Bugün senin en güzel gününmüş .Acım bir ateş gibi bütün bedenimi alev alev yakıyor ama yine de seni damatlıklar içinde hayal etmekten kendimi alıkoyamıyorum. Mutluluk, aşk hep seninle olsun yakanı hiç bırakmasın sevgilim...

Eğer bir gün bir bebeğimiz olursa adını Bahar koyarız, hayatımıza bahar gibi şenlik getirir demiştin. Bir bebeğin olursa eğer adını Bahar koy olur mu? Benim gibi bir kıştan sonra seni bahara çıkaracak bir güzelliği hak ediyorsun çünkü. Senin için senden vazgeçmek bu hayatta yaptığım en güzel aptallıktı. Bu satırları hikayenin başladığı yerde denizin tam ortasında yazıyorum. Rüzgar yüzüme yüzüme esiyor, ceketini omzuma veriyorsun, damağımda çilek tadı.

Benim bu diyardan göçüp gitmeme ve bu mektubunda denizin derinliklerinde kaybolmasına çok az kaldı ama benim sevgim senden hiç kaybolup gitmeyecek .Bir gün buluşacağız ve sana her şeyi anlatacağım. Gerçekleri söylemek için yazdığım bu mektubu sana ulaştırmaya cesaret edemedim. Beni nefretle bencil biri olarak hatırla ama mutluluk senden hiç eksik olmasın, gözlerine hiç hüzün düşmesin.

 Elbet bir gün buluşacağız ve o gün benim düğünüm olacak. Çiçeğimden bir dal koparıp yakana konduracağım ve bu papatya olacak. Çilek kokusu saracak her yeri baharın coşkusu etrafı çınlatacak.

 Şimdilik elveda en güzel hasretim, en sabırlı bekleyişim...

   Sözünde duramayan bir hastalığa yenilen ve senin için senden vazgeçen ilk aşkın sarı papatyan.

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Sueda
Standart Üye / 2 Yazı / 2,5K Okunma

Department of Turkish


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST