Loading

Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği 7 kitap

kitap ve kahve içerikli bir görsel

Kitap okumak yıllardır hayatımızda yer alan en rahatlatıcı aktivetelerden birisi. Az sonra belki de bugüne kadar neden okumadım diyeceğiniz kitaplarla tanışacaksınız.

Tek solukta okuyabileceğiniz ve kesinlikle kendinizden bir şeyler bulabileceğiniz kimisi gerçek kimisi kurmaca olan kitaplar siz değerli okuyucuları kucaklamak için beklemekte, şimdiden iyi okumalar...

ŞEKER PORTAKALI-JOSE MAURO DE VASCONCELOS

 

Küçük kahramanımızdan annesinin, babasının, kardeşlerinin ve tüm insanlığın öğreneceği çok şey var. Kahramanımız ufak yaşlarda hissettiğiniz fakat şimdilerde kaybettiğiniz duyguları tekrar günyüzüne çıkarmak için sevgi dolu, en iyi arkadaşı portakal ağacıyla birlikte sizi kendi dünyasında bekliyor olacak. Bir sabah gülümseyerek ve sevgiyle uyanmak istiyorsanız okumak için daha fazla beklemeyin derim.

GENÇ WERTHER'İN ACILARI-GOETHE

Yazıldığı dönem bir sürü insanı derinden etkilemiş ve kısa süreliğine yasaklanmış sevgili Werther'in duygularının etkisinden çıkamayacağınız bu kitabı elinize aldığınızda aşka olan saygınız bir kat daha artarken genç aşığımızın arkadaşına yazdığı mektupların her cümlesinde 'bir insana aşık olmak mı yoksa aşka aşık olmak mı daha zor?' diye kendinizi sorgularken bulacak ve içinizdeki kitabı ikinci kez okuma isteğine engel olamayacaksınız.

OĞULLAR VE RENCİDE RUHLAR-ALPER CANIGÜZ

Henüz beş yaşında fakat ürkütücü bir zekaya sahip arkadaşımızın dahiyane polisiye ve dedektif ruhunun ışığında yeraltı edebiyatının kapıları aralanıyor. Ne yazık ki 90'lar nesliyle son bulmuş mahalle hayatınıza sizi saniyeler içerisinde tekrar götürecek ve güldürürken düşündürmeyi de ihmal etmeyecek. Yazarımızın ilk kitabı bu değil fakat ilk olarak bunu okumanızı öneririm, diğerlerini farketmeden alıp kitaplığınıza eklediğinizi göreceksiniz.

DİNLE KÜÇÜK ADAM-WILHELM REICH

Sevgili yazarımız psikolojinizin derinliklerine inecek ve siz bunu hiç hissetmeyeceksiniz. Yaşadığımız ve diğer insanların yaşadıklarından bireysel olarak hepimiz sorumluyuz, bu hissi içinizden atamayacaksınız. Hayatın kabul etmek istemediğimiz tüm gerçekliklerini suratınıza bir tokat gibi çarparken, kitabın son sayfalarına geldiğinizde hayatınızda artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Başucu kitabınızı rafa kaldırmaya hazırlıklı olun.

SIFIR NOKTASINDAKİ KADIN-NEVAL EL SADDAVİ

Sıfır noktası denildiğinde aklınıza ilk gelecek düşüncelerden sıyrılın çünkü sıfır noktası Mısırlı Firdevsin ta kendisi... Kadın nedir, kadın olmak nasıl hissettirir, bir kadın bu alçak dünyaya neler öğretebilir...  Kitapta yer alan gazetecimizin ağzından Mısırlı bir fahişenin başından geçen yaşanmış bir olayı iliklerimize kadar hissettmemiz için olaylar tüm çıplaklığıyla anlatılmış. Firdevs'in dünyasına girmeye hazır mısınız?

VERONİKA ÖLMEK İSTİYOR-PAULO COELHO

Yaşadığınız hayatın birgün güzel bir düş olduğunu öğrenseniz ya da tam tersine bu hayat en büyük kabusunuz ve uyanamıyorsanız ne yapmak isterdiniz? Çıkış yolu olarak görülmekten ne yazıkki vazgeçilmeyen o çaresiz durum yani intihar... Delirmek mi daha kolay yoksa ölmek mi? Güzel, genç ve doyumsuz Veronika mutsuzluğun intihara doğru süreklendiği o ince hayat çizgisinde sizinle birlikte yürümeye çalışacak. Tek solukta bitireceğiniz bu kitapta kendinizden birçok şey bulacaksınız.

HİKAYEM PARAMPARÇA-EMRAH SERBES

Herkesin, hiç kimsenin bilmesini istemediği garip ve acınası olarak gördüğü hikayeleri vardır. Kaybettiği sevdikleri, ilk aşkı, ilk ağlayışı... Kimisi karanlıktan korkar kimisi sevilmekten... Korkaklık insanlığın en büyük sığınağıdır aynı zamanda da en büyük ayıbı. Aşmak istemediği ve etrafındaklerin aşmasına yardım etmesine izin vermediği o büyük hapishanesi.... Hadi gelin paramparça olmuş kalbinizi, ruhunuzu, hikayelerinizi bir de Galip'in ağzından dinleyin. Galip'i tanıdığınıza asla pişman olmayacaksınız çünkü Galip içinizdeki tüm bastırılmış duyguların sayfalara hapsolmuş hali...

 

Etiketler:
Ceren Uyar
Standart Üye / 2 Yazı / 62,7K Okunma

Yazarımız ailesinin mesleği sebebiyle Kayseri'nin küçük bir kasabasında doğmuş, ailesi emekli olana kadar bozkırın içine Ankara'ya düşmekte biraz geç kalmış 1993 doğumlu Ankara aşığıdır ve burada ikamet etmektedir. Matematik okumakta olup müziğe ve edebiyata yoğun ilgisi olan bir Ankara Üniversitesi mağdurudur. Yazılarıyla gönüllerinizi hoş etmek için bilgeyik.com'da sizlerle buluşmuştur.

Emre AKKAYA 12 Temmuz 2018 - 22:18:29

Yanıtla

Emrah Serbes, T yok

Umut Utku TAŞDEMİR 12 Temmuz 2018 - 22:53:38

Yanıtla

Genç Werther'in Acıları'nı ortaokulda okuma gafletinde bulundum. Tüm manyaklığım bu yüzden olabilir.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST