Loading

Eksiklerim Neler ?

Kendimi tanıyor muyum? Eksiklerim neler?

ben kimim?

 

İnsanoğlu için en büyük eksik nedir? Neden ben eksiğim derler? 

En büyük eksik sevgi ve saygıdır. Sevilmeyen ve saygınlık göremeyen kişiler eksiğim derler. Eksiklerinin neler olduğunu bilen insanlar, hep eksik tamamlama çabası ile ömür geçirenler olarak bilinirler. Halbuki çoğu, neden yaptığını bilmeden bir şeyin peşinden sürüklenip, diğerlerini çoktan unutmuş olur. Genelde bu ikisinden birinin peşinde yıpratan süreçler yaşarlar. Yıpranırlar ama savrulmalarına engel değildir. Zaten engelde olsa bir fayda göstermez. 

Bu iki ana yaşamsal öğe eksiklik gösterdiğinde insanların kaygıları, düzensizlikleri, ruh hali bozuklukları başlar. 

Ruh bozuklukları; depresyon halleri, hırçınlıklar, baskı uygulama ya da baskı altında hissetme, dışlanmış hissetme, kendini beğenmeme gibi birçok reaksiyon ile kendini gösterebilir. 

İnsanları yargılamadan, onlara karşı zırhlar giyilip savaşlar açılmadan, ince detayları düşünüp hareket sağlanması bizlerin yararına olacaktır halbuki. Ne kadarımız yaparız? İki elin parmaklarını geçmez sayılar.  

Nefes aldıkça önce sevmeyi sonra saygı duymayı bilerek yaşasak herkes iyileşecektir. Herkese iyi gelmeye çabalamaktan ziyade kimseyi hasta etmemeyi öğrenmek gerek. 

 

Hadi tekrar edelim. Eksiklerimi biliyorum ben eksiklerimle daha güzelim. Tamamlamak veya öylece bırakmak tamamen benim elimde. Ben iyi ki varım. Ben varsam eksiklerim var ben olmasan hiçbir şey yok. Kendimi olduğum gibi seviyorum ve böyle kabul ediyorum. 

İyileşmek için yaralarınızı bulun, sonra da yaralarınızın tedavisi için kendinize güvenin.  

Saygı ve Sevgilerle..

/ Yazı / Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST