Loading

Bir Kadın Hikayesi..

çiçeklerle kadın

Her kadın bir kitap bence. Ve her kadın ölmeden önce okunup anlaşılmak isteyecektir. 

Cinsiyetçilik demeyin sakın buna, bu sadece bir kendini anlatma şekli olacak. 

 

Bir kadın yalnızca kadın olmadı hiçbir zaman.. 

Kadın dişi oldu, anne oldu, yuva kuran oldu, yuvayı sevdiren oldu, sevgili oldu, eş oldu, aş oldu, yoldaş oldu.. 

Kadın en çok neyi sevdi?  

Kadın en çok neyi istedi? 

Kadın en çok ne için savaştı? 

 

Genel olarak soruları sormadan kadın için cevaplar çoktan bulunmuştu. Bazen özgür kalmak istemişti kadın. Bazen kendi cevap vermek istemişti, bazen yalnız olmak ya da çok kalabalık olmak. Kadın aslında önce kendini sevmek istemişti. Çünkü kendini sevemeyen/sevmeyen hiçbir canlı sevgisini paylaşamazdı. 

Bir kadın olarak önce kendimi seviyorum diye başlayın güne. 

Kendimi ve gönül bağı kurduğum her şeyi seviyorum. Gönlünüz deki bağları güçlendirin. Her gün yeni umutlarla, yeni başlangıçlarla, o güzel mi güzel gülüşünüzle merhaba deyin kendinize ve çevrenize.  

Unutmayın. Siz kadınsınız. Sizin dokunduğunuz her yer çiçek bahçesi olmaya başlar. Siz içinizdeki çiçekleri besleyin önce, sonra bahçelerinizi güzelleştirin.  

Ben kadınım. Kadın olmaktan mutlu ve gururluyum. Ben savaşçıyım ve savaşmayı seviyorum. Kazandıklarımla ve kaybettiklerimle ben oldum. Eksiklerimi , bedenimi, var oluşumu seviyorum ve her şeyimle kendimi kabul ediyorum. Ben dokunduğum da güzelleştirebilirim. Kendimi sevdiğimde mutlu olurum, mutlu olduğumda mutlu edebilirim. Ben kadınım. Iyi ki böyle yaratılmışım. Hayatın bana kattıklarına ve benden aldıklarına minnettarım. Zaman böylece akmasa, bana katılanlar ve benden alınanlar olmasa bu gün bu durumda olamazdım. Beni bu duruma getirmiş olan her şeye teşekkür ederim. Artık daha olgunum, daha bilinçliyim, daha mutluyum, daha pozitifim. Ben kadınım ve iyi ki varım. 

 

Günlerinizin pozitif, bahçelerinizin çiçekli olmasını diliyorum.  

Etiketler:
HİLAL ÖZCAN
Standart Üye / 6 Yazı / 6,0K Okunma

Hilal, 1997 Tekirdağ, Çorlu doğumlu. Kendini bildi bileli iletişimi seven ve sağlıklı iletişimi destekleyen oldu. İnsan Kaynakları Uzmanı olarak özel sektörde görev almakta. Kalite Temsilciliği, Ön Muhasebe, Yönetici Asistanlığı, Kurum Yöneticiliği, Eğitmen Asistanlığı gibi yetkinlikleri bulunuyor.. Kişisel gelişim, bakış açısı değiştirme, kariyer yolculuğu ile ilgili gelişim sürecinde istikrarla yürüyor.. Hayat felsefelerinde 'nemo vir est qui mundum non reddat meliorem' (kingdom of heaven filminde gecen aforizma) yani 'dünyayı daha iyi yapmayan insan, insan değildir.' i kendine ilke edinmiş. 8 yaşından bu yana keman çalmak hobileri arasında. Müzikle iç içe olmayı, okumayı, yeni bilgiyi, gezmeyi, gülmeyi sever.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST