Loading

TESLA Giga Berlin'de çalışmak ister misiniz?

ELON MUSK attığı bir twit ile, TESLA'nın Berlin'de inşa ettiği Giga fabrika için 12000 kişiyi işe alacağını açıkladı. Siz de Giga Berlin'de çalışmak istiyorsanız detaylara kesinlikle göz atmalısınız, başvururken ihtiyacınız olacak önemli bir ipucuyu da aşağıda bulacaksınız.

ALL TESLA MODELS

Dünyanın en çok elektrikli otomobil üreten markası TESLA'nın Berlin'de inşa ettiği Giga Fabrikada çalışmak ne kadar güzel bir hayal değil mi? Artık hayalden öte gerçek. ELON MUSK, 05 Kasım 2020 Perşembe günü attığı twit ile Giga Berlin'de çalışmak üzere 12000 Kişiyi işe alacağını duyurdu.

İşe alım detaylarını, başvuru esnasında işinize fazlasıyla yarayacak küçük bir ipucunu ve hazırlanmak için ihtiyaç duyacağınız kaynakları bu yazımızda paylaşıyoruz. Elinizi biraz çabuk tutsanız iyi edersin çünkü dünyanın her ülkesinden başvuru olacağından emin olabilirsiniz.

 ELON MUSK TWEET ABOUT RECRUITMENT

"ACE ENGINEER" nam-ı diğer birinci kalite mühendisler ya da twitte belirtilmese de şansını denemek istiyenler bu twit ile heyecanlandılar. Daha önce hiç Resume hazırlamamış kişiler için resumenin resimsiz kısa bir özgeçmiş olduğunu da belirtmek isterim.

Resumeyi göndermek için ihtiyacınız olacak mail adresi; 25guns@Tesla.com . Mail atmak için heyecanlandığınızın farkındayım ama ELON'ın attığı bir sonraki twit aslında sizi seçmelerini sağlayacak önemli bir ipucu içeriyor, göz atmanızı tavsiye ederim.

ELON MUSK RECRUITMENT 2

ELON öncelikli olarak adaylardan daha önce çözdüğü en zor problemlerin ne olduğunu ve bu problemleri tam olarak nasıl çözdüğünü, resumeyi gönderirken mailde belirtmelerini istiyor. Aslında ELON, sadece problem çözücü insanları istihdam edeceğini de takipçisinden gelen soru üzerine herkese duyuruyor. Hatta adayın hangi okula gittiğinin bir önemi olmadığının da altını çiziyor. 

ELON MUSK RESPONSE 1

Ne olursan ol, problemleri ve sorunları çözüyorsan hep gel diyen başka bir şirket var mıdır tartışılır ama Musk'ın özellikle bunu vurguluyor olması resumeyi bu çerçevede hazırlamanın çok önemli olduğunu gsötermektedir.

"Beni alırlar mı?" diye düşünmeyin diye Musk özellikle mezun olduğunuz okulun bir önemi olmadığını vurgulaması çok sevindirici.

Belki de çok uzunca sürede bir gelecek bu fırsatı gerçekten denemeye değer olarak görüyorum. Hatta böyle bir fırsat için biraz vakit harcamaya ve çalışmaya değeceğinin de altını çizmek gerekiyor. 

Daha önce üzerine hiç düşünmemiş olanlar için kısa bir google araması ile resumenin nasıl hazırlanacağı bulunabilir, sanki onlarca resume örneği bu hayali gerçekleştirmek için orada bizi bekliyor. Aşağıdaki husulara dikkat etmenin de faydalı olacağını hissediyorum. 

  • Kısa olmasına özen gösterin, hiçbir özgeçmiş 20 saniyeden fazla okunmuyor.
  • Okulunuzun, işinizin ya da katıldığınız sertifika programların yerine okulda ve işte çözdüğünüz problemlerden bahsetmeniz bu sefer çok işe yarayacak.
  • Hızlı davranın, bu ilanın milyonlarca başvuru alacağından eminim, iyi bir çalışma ile belki de Berlin'de Tesla Mühendisi ya da çalışanı olabilirsiniz.

Buradaki yazı aracılığı ile Berlin Giga Factory'de çalışmaya gidecek arkadaşların bizleri unutmamasını dilerim.

İhtiyacınız olacak bağlantıları da tekrar eklemeyi borç bilirim.

Başvuru için Mail Adresi: 25guns@Tesla.com

Genel Başvuru: https://www.tesla.com/gigafactory-berlin

Olcay Alptug Akdag
Standart Üye / 2 Yazı / 7,9K Okunma

Havacılık ve Uzay Mühendisi, MBA, Havayolu Pilotu


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST