Loading

Tekir kediler hakkında bilmeniz gerekenler

tekir kedi

Her köşenin başında, her ağacın dibinde ve her sandalyenin altında görebileceğiniz sevimli kediler... Türkiye'de sokakta gördüğümüz tüm kedilerin neredeyse yüzde 98 i tekirdir.

Aslında burada sizlere net şeyler söyleyemeyeceğim çünkü kesin onlara ait bir özellikleri yok. Tam olarak hangi kedi cinslerinin çiftleşmesi ile ortaya çıktığını söylemek oldukça zordur.Her bir Tekir Kedinin yapısı bambaşkadır ve kendine hastır. Tekir Kedi birçok farklı renk ve desende görülebilmektedir. Hiçbir ortama yabancılık hissetmez hemen alışırlar.

 

Tüy yapılarına göre bakımları değişiklik gösterse bile genelleme ile kısa tüylülerdir diyebiliriz. Eğer evinizde tekir kedi besliyorsanız taranmaktan genellikle hoşlanırlar.

 

Siz oynamayı hiç bırakmazsanız onlar da bırakmazlar... Hemen aşağıya önünde bir sürü yaş mama olan ama asla oyundan vazgeçmeyen bir tekir kedi videosu bırakıyorum :) Not: Tüm kediler yaş mamaya bayılır.

Bazı tekir kedi cinsi oldukça zeki ve kolay eğitilebilirken, bir diğer eğitimden kaçabilir. Bu tamamen sahiplendiğiniz tekir kedinin zekasına ve kişiliğine bağlıdır.

 

Bonus : Kameradan hoşlanmaya kedi video su bırakıyorum :)

Öznur EMRE
Yazar / 6 Yazı / 75,2K Okunma

Hamide su battal 15 Mayıs 2021 - 15:06:51

Yanıtla

Benim böyle bir kedim var 🐈


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST