Loading

Mavi Düşlerim Var Çocuk..

Küçük Mavili Yazılar

gökyüzü

Korkularımı alıp çekip gideceğim. Eksiklerimi tamamlayacağım bir ütopya kuracağım, uçan kuşların seslerinde, yeşilin nefesinde, mavinin huzurunda.. Dingin bir yaşam tarzıyla lotus çiçeğini anımsatacağım. Sonsuz bir yeniden doğuş uğur getiren.. Bir pamuk şeker edasında mutluluk saçacağım.

Yüzüme yapışan taklitlerden kurtulup ruhumu bu robota çevrilen beden den uzaklaştıracağım. Beyin ve kalple değil sadece sevgi ile büyüyen bir zihin gücü yaşayacağım. Öyle büyük bir zihin gücü olacak ki herkes bu sevgi seline kapılacak.

Düşünsene çocuk sana masmavi bir dünya sunacağım.

Her şeyin ötesinde pamuk şekerler bile sadece mavi olacak. Gökyüzü gibi. Deniz gibi. Ama sen hiç boğulmayacaksın. Benim başımı kaldırıp, nefesimi ciğerlerime doldurup, yüzüme taktığım savaş maskemi sen yüzüne takmayacaksın. Gerçekten gülümseyeceksin. Ve hiç güçlü olmak zorunda olmayacaksın. Çünkü savaşmak olmayacak.

Haydi çocuk sana ütopyamı sunmam için bana ellerini uzat. Avucumun içinde kaybolan ellerini.. Pamuk şeker yerken yapış yapış olan küçük burnunu kaldır gökyüzüne benimle beraber bir nefes doldur daha ceviz kadar olan ciğerlerine. Gözlerini doldurma. Sonra o masum gülümseyişini görelim ve terk edelim robotlaşmış bedenleri. Kendi ütopyamıza gidelim çocuk. Masmavi sevgi dolu ütopyamıza..

MaviHuyluKadın

Saygı ve sevgilerle..

Etiketler:
HİLAL ÖZCAN
Standart Üye / 6 Yazı / 6,0K Okunma

Hilal, 1997 Tekirdağ, Çorlu doğumlu. Kendini bildi bileli iletişimi seven ve sağlıklı iletişimi destekleyen oldu. İnsan Kaynakları Uzmanı olarak özel sektörde görev almakta. Kalite Temsilciliği, Ön Muhasebe, Yönetici Asistanlığı, Kurum Yöneticiliği, Eğitmen Asistanlığı gibi yetkinlikleri bulunuyor.. Kişisel gelişim, bakış açısı değiştirme, kariyer yolculuğu ile ilgili gelişim sürecinde istikrarla yürüyor.. Hayat felsefelerinde 'nemo vir est qui mundum non reddat meliorem' (kingdom of heaven filminde gecen aforizma) yani 'dünyayı daha iyi yapmayan insan, insan değildir.' i kendine ilke edinmiş. 8 yaşından bu yana keman çalmak hobileri arasında. Müzikle iç içe olmayı, okumayı, yeni bilgiyi, gezmeyi, gülmeyi sever.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST