Loading

Keyifle Dinleyeceğiniz Alternatif Rock ve Lirik Türk Müzik Grupları

gitar çalan bir erkek görseli

Türkiye'de pek bilinmeyen grupları sizin için derleyerek kulaklarınızın pasını silmeyi hedefliyorum. Umarım beğenir ve işte aradığım buymuş dersiniz, şimdiden iyi dinlemeler.

ARS LONGA

İstanbullu alternatif rock yapan bu güzel grup ilk albümü Günler'i 2015 yılında yayınlayarak İstanbul'da kült bir grup haline gelmiş e bizde mahrum kalmayalım :)  

En sevdiğim parçalarını buraya bırakıyorum.

ADAMLAR

Her müzik türünden parçaları birleştirmeyi başarmış İstanbul doğumlu grubumuz ihtiyacımız olan enerjiyi ve aynı zamanda ruh dinginliğini 2014 yılından itibaren bize sunuyorlar ve umarım uzun yıllar da sunmaya devam ederler.

Sizi harika bir gitar solosuna sahip bu parçayla baş başa bırakıyorum.

YÜZYÜZEYKEN KONUŞURUZ

Bir Ankaralı olarak bu grubun en sevdiğim yanı sanırım şarkılarında Ankara'ya yer veriyor olmaları. 2011 yılından beri müzik yapan bu grup lirik müzik tarzıyla kalabalıklar içerisinde sıkışıp kalmış yalnız sizi besleyecek.

En son albümlerinden olan bu şarkıyı güzel bir kahve eşliğinde dinlemenizi öneririm.

BÜYÜK EV ABLUKADA

İsimlerini gördüğüm an yüzümde anlamsız bir tebessüm oluşuyor. Çılgın bir soliste sahip olan Büyük Ev Ablukada'nın sahip olduğu müzik tarzını tanımlamak isteyen kimse tanımlayamıyor, diyebileceğim tek bir şey var evimizde sohbet ettiğimiz arkadaşlarımızdan hiçbir farkları yok. 

E hadi keyiflenelim o zaman.

ESKİ BANDO

Şimdi bizi duygusallaştıracak bir grupla tanışacaksınız. Kulağınıza sesi ninni gibi gelecek bir soliste sahip bu grup kalbinizi dinlemeniz gereken zamanlarda sizlere çok yardımcı olacak.

Kalbinizi açın bu şarkıyı dinlerken o doğru olanı yapacaktır.

YAŞLI AMCA

2013 yılında youtube vasıtasıyla genç müzik tarzlarıyla ilk çalışmaları olan 'Kurtar Beni Meyhane' ile hayatlarımıza dahil olmuşlardır. Genç arkadaşlarımızı dinlemenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

İlk video kliplerini aşağıya ekliyorum.

STRİDER

Ve en son olarak sizi Ankara doğumlu, bozkırın 5 atlısı şimdilik sadece cover'lar ile Ankara'da sahne alan, İstanbul ve İzmir de turnelere katılan, albümlerini yapmaya hazırlanan stoner rock grubuyla tanıştırıyorum. Türkçe müzik yapmıyorlar fakat Türkiye'de eksik kalmış bir dal olan stoner rock'ı size dinleterek gençliğinize geri götürüyorlar. 

İşsizlik yazdığına bakmayın, hepsi işinde gücünde güzel insanlar :)

Ceren Uyar
Standart Üye / 2 Yazı / 62,8K Okunma

Yazarımız ailesinin mesleği sebebiyle Kayseri'nin küçük bir kasabasında doğmuş, ailesi emekli olana kadar bozkırın içine Ankara'ya düşmekte biraz geç kalmış 1993 doğumlu Ankara aşığıdır ve burada ikamet etmektedir. Matematik okumakta olup müziğe ve edebiyata yoğun ilgisi olan bir Ankara Üniversitesi mağdurudur. Yazılarıyla gönüllerinizi hoş etmek için bilgeyik.com'da sizlerle buluşmuştur.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST