Loading

Deriden Şeyler

Gerçek derinin, makine kullanılmadan her aşamasında el emeğinin olduğu ve ürüne dönüştüğü yolculuğu; akgumusdesign'ın gözünden anlatan bir yazı dizisi.

El Yapımı Deri Cüzdan Yapımı

18 Ekim 2015…

Ankara, ayazını salmamış henüz dışarı ve son demleri balkon sohbetlerinin. Altındağ ilçesinin şahsına münhasır mahallesi, Önder. Önünde 77 model beyaz vosvosuyla iki katlı müstakil bir ev, betonsal dönüşüme meydan okuyan bir Gecekondu. Şirin bahçesiyle gecekondunun balkonunda fasulye ayıklayan güzel bir kadın, güzel bir babaanne ve onun et tahtası üzerinde ilk deri çalışmalarını yapan ve hala o et tahtasını kullanan ben… 

Bu benim ikinci yazı dizim. Bir önceki yazı dizim olan “Özlenen Sokak Oyunları”na göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkür ederim. İleride yeni oyunlar seriye eklenecek. Şimdi ise; akgumusdesign’ın hikayesini, nasıl başladığımı, malzemeleri nereden temin ettiğimi, satışa nasıl geçtiğimi, girişimcilik esaslarını ve bir çok şeyi kaleme almaya çalışacağım. Belki birileriniz bu yazı ile deriyle tanışacak, yeni bir hobiye başlayacak ya da bazılarınız ticari olarak işe atılacak ve bana rakip olacak. Bilgi, aktarılan seviyeyi koruduğun ve bunu gönlünce paylaştığın zaman büyür. Büyüyen bu bilgi sana yeni bir rakip sunabilir. Sen bu durumda analizlerini iyi yapabilir, hedeflerin için harekete geçebilirsen girişimine değer katabilir ve kaliteli bir rakibin seni olumlu yönde nasıl tetiklediğini görürsün. Haydi farkındalığımızı artırmaya!

Deriden Şeyler başlıyor...

Emre Akgümüş
Standart Üye / 5 Yazı / 35,6K Okunma

87 yılında Ankara'da hayata gözlerini açan yazar; Ankara aşığı, girişimci, dansçı ve biraz da saraç.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST