Loading

Geçmişten Günümüze Dinlemekten Asla Vazgeçmeyeceğimiz Eskimeyen 45'likler

Gramafon

Biz derlerken biraz kaybolduk yıllarda, sizler de kaybolup nostalji yaşayın istedik. O zaman eskimeyen 15 şarkımızı beraber dinleyip mazide küçük bir gezinti yapalım :)

 

Berkant - Samanyolu / 1967

Hani şarkıda da diyor ya “ Bir şarkısın sen ömür boyu sürecek “ diye, işte tam olarak da öyle oldu. Samanyolu hala ansızın bir yerlerde söylenmeye devam ediyor ve eminiz ki devam edecek.

 

Cem Karaca - Resimdeki Gözyaşları / 1968

Geçmişteki günlerde teselli ararken dinlediğimiz, bırakıp gitse bile bizi dinlemekten asla vazgeçmeyeceğimiz bir şarkı Resimdeki Gözyaşları…

 

Neşe Karaböcek - Artık Sevmeyeceğim / 1970

Her kalbimiz kırıldığında “ bir daha asla sevmeyeceğim “ diye isyan ederken sizler de bu şarkıyla bir yerlerde kendinizi teselli ediyorsunuz biliyoruz. Çünkü herkesin kendinden bir parça bulup yıllardır dinlenen ve dinlenecek olan bu şarkıya listede yer vermezsek olmazdı :)

 

Barış Manço - Kol Düğmeleri / 1971

Her dinlediğimizde iç çektirip uzaklara daldıran şarkılardan biri Kol Düğmeleri... Barış ağabeyimiz kalbimizde derinlerde bir yerlere dokunarak hitap ediyor bu şarkıyla.

 

Zeki Müren - Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim? / 1973

Hepimiz bir kere de olsa kalben kaybetmişizdir sevdiğimizi bu hayatta. Zeki Müren de yıllar öncesinden tercüman olmuş duygularımıza. Hala keyifle dinleyip bazen buruk bazen gülümseterek hatırlatıyor bize kaybettiğimiz aşkları.

 

Ayten Alpman - Tek Başına / 1974

Terkedildikten sonra herkes merak eder  “ hayatında başkası var mı ? “ diye. Merak ederken arka fonda yankılanan işte o muhteşem şarkı.

 

Melike Demirağ - Arkadaş / 1974

Herkes için başka başka anlamlar ifade eden ama yıllar geçse bile bize birilerini, bir yerleri, anılarımızı hatırlatıyor bu şarkı. Özellikle hala okul mezuniyetlerinde vedalaşırken arkadaşlarımızla bu şarkının arka fonda yankılanıyor olması oldukça mutluluk verici :)

 

Nilüfer - Başıma Gelenler / 1974

Ah şu ayrılıklar… İlla ki sonunda karşımızdakine bir serzenişte bulunacağız. Nilüfer ablamız da bizim yerimize söylüyor işte “ Başıma gelenler hep senin yüzünden, ne istedin benim sevgimden ? “ diye… :)

 

Erkin Koray - Fesupanallah / 1974

Yıllardır herkesin bir dilden söyleyip, hayata karşı yakarışını anlatan bu muhteşem şarkı için Erkin ağabeyimize sonsuz teşekkür ederiz, biz hala keyifle söylüyoruz :)

 

Esmeray - Unutama Beni / 1974

Unutamadıklarımız bizi de unutamasın isteriz ya hani bu şarkı da her cümlesinde unutamamayı anlatıyor bize. O zaman 1974’e gidelim kulak verelim yeniden o güzel sözlere…

 

Semiha Yankı - Seninle Bir Dakika / 1975

Eurovision Şarkı Yarışması'na 1975 yılında ilk kez katılan ülkemizin şarkısı olduğu gibi yıllardır dilimizden düşmüyor. Ne kadar da doğru değil mi sevdiğimizle geçirdiğimiz bir dakika bazen bir ömre bedel olabiliyor…

 

İlhan İrem - Anlasana / 1975

Hani bazen konuşamayız, duygularımızı çok fazla anlatamayız ya İlhan İrem bizim yerimize anlatır gibi duygularımızı bu muhteşem şarkısıyla…

 

Ajda Pekkan - Kimler Geldi Kimler Geçti / 1975

Hayat bu ya hani, birileri gelir birileri gider hayatımızdan ama bazıları gitse bile hala bizledir. Süperstar da bu şarkıyla bazılarının izlerinin asla geçmeyeceğini söylüyor…

 

Edip Akbayram - Aldırma Gönül / 1977

Herkesin kendine göre anlamlar yüklediği, hayatından biraz parçalar bulduğu bu şarkıyı hala söylüyorsak demek ki hepimize bir şeyler katmış demektir. Bazı şarkılar asla eskimez, "Aldırma Gönül" de tıpkı öyle…

 

Sezen Aksu - Kaybolan Yıllar / 1977

Her geçen yıl bir önceki yılı arıyor insan. Her şeyin belki dönüşü olabiliyor ama kaybolan yılların asla. Söyle Minik Serçe hala dinliyoruz :)

 

Hep Varolsun Eskimeyen Şarkılar…

Hazal MUTLU
Standart Üye / 7 Yazı / 597,3K Okunma

1992 yılı İstanbul doğumlu. İstanbul Üniversitesi Dış Ticaret ve İşletme mezunu. İlkokuldan itibaren müzikle ilgilenmeye başladı. Ortaokul ve Lise yıllarında müziğe olan ilgisi daha da artarak çeşitli okul korolarında solo solist olarak çalıştı. Batı Müziği ve Türk Müziği eğitimi aldı. 2 yıl Khalkedon Çok Sesli Batı Müziği Korosunda Soprano solist olarak çalıştı. Şuan Tan Sağtürk Akademi'de Dans Koordinatörü olarak çalışıyor. Aynı zamanda Latin Dans ve Jazz Dans derslerinde hem dans edip hem de asistanlık yapıyor. 

Emre AKKAYA 26 Haziran 2018 - 23:04:47

Yanıtla

Şarkılar çok hoş...

Umut Utku TAŞDEMİR 27 Haziran 2018 - 00:07:10

Yanıtla

Tüm şarkıları mırıldanarak okudum:)


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST