Instagram IGTV

Instagram IGTV Nedir ?

Sosyal Medya

27 Haziran 2018 00:48

 

29

Paylaş:

Dünyada 1 milyardan fazla kişinin kullandığı Instagram yeni bir girişim ile karşımıza çıktı. Facebook grubunun satın almasından sonra büyük bir ivme ile geliştirilmeye devam edilen Instagram uygulaması, birçok kullanıcının ilgisini çekecek yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Siz de aktif bir instagram kullanıcısıysanız ilginizi çekecek bu uygulama için tüm bilgileri size aktarmaya çalışalım.

Instagram IGTV Nedir

IGTV NEDİR ?

Instagram'ı ilk önce fotoğraf uygulaması ile tanıdık, ardından gelen video özelliğinde sadece 1 dakikalık videoları paylaşma imkanı tanıması kullanıcıları ne kadar sınırlandırsa da kısa ama kaliteli içerikler ortaya çıkarılması mümkün oldu. IGTV bunlara ek olarak ortaya çıkmış muazzam bir özellik haline geleceğinden şüphe duymadığımız bir farklılık. Instagramı adeta bir televizyon kanalına döndüren ve içerikleri ardı ardına izleme imkanı sunan, hem takip ettiğiniz hem de popüler videoları karşımıza çıkaran bir özellik olarak kullanıcıların beğenisine sunuldu. Süresi 1 saate kadar çıkabilen sadece dikey videolar izlenebileceğinide ekstra dip not olarak belirtelim. Bunun birincil nedeni akıllı telefon kullanım alışkanlığının dik olması ve aslında instagram'ın masaüstü ortamlarda yayın iddiasının bulunmaması.

Uygulamaya girildiğinde oynatma başladığından itibaren arama yapmaya gerek olmuyor. IGTV Instagram ağı üzerinde kurulduğundan, kanallar da Instagram içerik üreticileri. Hal böyle olunca insanlar halihazırda takip ettikleri hesaplar üzerinden ilgilerini çeken videoları izliyorlar ve keşfedebiliyorlar.


👇 DAHA FAZLASI İÇİN BİZİ TAKİP EDİN, KATKI SAĞLAYIN!

etiketler: Instagram, IGTV, IGTV nedir

Ömür YAVUZ
Ömür YAVUZYazar

Tam bir teknoloji sever, teknoloji hakkında bildiklerimi paylaşmak, çoğu kişinin doğru bildiği şeylerin ne kadar yanlış olduklarını anlatmak birincil amacım. Ek olarak arabalar hakkında da bildiklerimi sizlerle sonuna kadar paylaşmak istiyorum.

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap
Gönder

İlginizi çekebilir