Loading

Whatsapp Bilgisayarda Nasıl Kullanılır?

WhatsApp web ekran görüntüsü

Whatsapp 2015 başlarından beri tarayıcıda çalışan Whatsapp Web'i duyurdu. Birçok modelde mobil WhatsApp ile uyumlu olarak çalışmaya devam ediyor. Peki Whatsapp Web'i nasıl kullanacağız?

WhatsApp Web kullanabilmek için öncelkikle iOS, Android, Windows Phone, BlackBerry veya Nokia S60 işletim sistemine sahip olan bir mobil aygıta ihtiyacınız ve bu aygıtta WhatsApp kullanıyor olmalısınız.

Öncelerde sadece web üzerinden kullanılabilen WhatsApp sonradan Windows ve Mac uygulaması da geliştirilerek direk masaüstünden uygulama aracılığıyla da kullanılmaya başlandı. Masaüstü uygulamalarına erişmek için buraya tıklayabilirsiniz...

Aşağıdaki adımları izleyerek web üzerinden Whatsapp kullanmaya başlayabilirsiniz. 

Öncelikle WhatsApp 'ın en son sürümünü kullanmalısınız.

Bir internet tarayıcısı açın ve adres çubuğuna https://web.whatsapp.com/ yazın veya buraya tıklayın.

Sayfaya girdikten sonra karşınıza çıkan QR kodu mobil aygıtınızdan taratmanız gerekmekte.

Bunun için de Mobil aygıtınızdaki WhatsApp uygulamasının ayarlar bölümüne giderek WhatsApp Web'e tıklayın. Bu seçenek iOS, Android ve Windows Phone platformlarında aynı şekilde çalışmaktadır.

Daha sonra mobil aygıtınızın kamerası açılacak ve kamerayı ekrana tutarak ekranda gördüğünüz QR kodu okutmanız gerekecektir. 

Okuttuktan sonra mobil aygıtınızdaki sohberleriniz aynı şekilde web üzerinden görüntülemeye başlayacaksınız ve mobil aygıtınızdaki gibi kullanmaya devam edeceksiniz.

 

Cem BAŞKAYA
Yönetici / 14 Yazı / 133,2K Okunma

Başkaya, 1992 yılında Ankara'da doğmuştur. 2012 yılından itibaren aktif bir şekilde web tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Bu süre içerisinde bir çok web projesinde gerek tasarım yaparak, gerek ise destekleri ile yer almıştır. Dalgıçlık, fotoğrafçılık ve profesyonel bisiklet sürücülüğü hobileri ile ilgilenen ve çok yönlü bir kişiliğe sahip olan Başkaya, deneyimlerini ve teknik bilgilerini Bilgeyik.com okuyucularına sunmaya başlamıştır.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST