Loading

Bugün Kendin İçin Ne Yaptın?

aynaya bakan adam

İnsanlar savrulup giden düzenin içinde bir an durup düşünüyor mu ? 'Bu gün kendim için ne yaptım?'  

Tüm gün yoğun stres, trafik, iş temposu, ev ve aile içi rutin telaşeleri dışında kendin için, kendine zaman ayırmakla başlamaya ne dersin? 

Önce bir bardak su içmelisin. Sakince oturmalı ve kendini rahatlatmalısın. İstersen bir tütsü yakabilir ya da sevdiğin bir kokuyu sıkabilirsin. Seni rahatlatacağını düşündüğün, gözlerini kapattığında sana sakinlik verebileceğini düşündüğün her ne varsa onunla başlayabilirsin.  

Rahatladıktan sonra (alternatif üreterek bildiriyorum nasıl daha rahat edilecekse) bir aynanın karşısına geçebilir yahut yatağına uzanıp gözlerini kapatabilirsin. Birkaç derin nefes ardından ''Bu gün kendim için ne yaptım?'' sorusunu sormalısın kendine.  

Cevap bulabiliyor olmak seni daha bitmemiş olan gün için motive edecektir muhakkak.

Lakin ya cevap bulamıyorsan? Ya bugün kendin için hiçbir şey yapmamışsan?  

Eğer bugün kendin için bir şey yapmamışsan , lütfen hemen harekete geç. Bugün seninle var! Kendin için bir kahve, bir yemek, bir cilt bakımı ... 

Sadece sen istediğin için. Sadece sen var olduğun için yap bunu. 

Kendin için yaptığın her şey sana değerli olduğunu bir kez daha hissettirecektir. 

Mutluluğunu sen kendine getirmiş olacaksın.  

Her şeyi bir kenara bırak ta , dön bir bak kendine.. 

İyi ki varım diyebilmelisin.  

Sen olduğun için o rutinler, o telaşeler, emekler, saygılar, sevgiler.. 

Sen varsan var her şey ve herkes, sen yoksan hiç. 

İyi ki varsın. 

Saygı ve Sevgilerle.. 

Hilal Özcan
Standart Üye / 1 Yazı / 17,3K Okunma

Hilal, 1997 Tekirdağ, Çorlu doğumlu. Kendini bildi bileli iletişimi seven ve sağlıklı iletişimi destekleyen oldu. İnsan Kaynakları Uzmanı olarak özel sektörde görev almakta. Kalite Temsilciliği, Ön Muhasebe, Yönetici Asistanlığı, Kurum Yöneticiliği, Eğitmen Asistanlığı gibi yetkinlikleri bulunuyor.. Kişisel gelişim, bakış açısı değiştirme, kariyer yolculuğu ile ilgili gelişim sürecinde istikrarla yürüyor.. Hayat felsefelerinde 'nemo vir est qui mundum non reddat meliorem' (kingdom of heaven filminde gecen aforizma) yani 'dünyayı daha iyi yapmayan insan, insan değildir.' i kendine ilke edinmiş. 8 yaşından bu yana keman çalmak hobileri arasında. Müzikle iç içe olmayı, okumayı, yeni bilgiyi, gezmeyi, gülmeyi sever.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST