Netflix dizileri

Az Bilinen Netflix Dizi Önerileri

Dizi / Film

10 Ekim 2018 18:03

 

1,3K

Paylaş:

Malum, Netflix Türkiye pazarına girdikten sonra muhteşem bir reklam faaliyetine girişti. Öyle ki, en çok izlenen dizileri her mecrada gözümüze gözümüze soktular. Netflix üyesi dizi/film tutkunları da haliyle önlerine sunulan bu tabağı bitirdikten sonra arayışlar içine girdiler. 

İşte az bilinen sürükleyici Netflix dizilerinden bir derleme: 

1 - Atypical

Sıra dışı bir dizi olan Atypical'da Otistik Sam'in kız arkadaş bulma maceralarını izlerken ailesinin iç hesaplaşmalarını ve ilişkilerindeki incelikleri, hataları izliyorsunuz. Zaman zaman güldüren, zaman zaman ağlatan bu enteresan diziyi gayet sürükleyici bulacağınıza eminim. 

Netflix Linki.

Atypical Fragmanı

2 - The End of The Fucking World

Kendisinin psikopat olduğunu düşünen sorunlu bir genç olan James, bir gün hayvan öldürmekten sıkılır ve ilk gerçek cinayetini tasarlamaya başlar; ancak aynı kendisi gibi sorunlu olan cüretkar Alyssa onu bu içsel yolculuğunda istese de yalnız bırakmayacaktır. 

Netflix Linki.

The End of The Fucking World Fragmanı

3 - Dirk Gently's Holistic Detective Agency

Todd Brotzman'ın boktan hayatını; parasızlık, başarısızlıklar, pişmanlıklar ve şanssızlıklarla dolu olduğu düşünür... Ta ki Dirk Gently ile tanışana kadar. Aslında BBC yapımı olan bu dizi Otostopçunun Galaksi Rehberinin yazarı Douglas Adams imzası da taşıyor. Zaten ilk bölümden bu tarzı hissetmemek imkansız.

"Everything is connected"

Netflix Linki.

A Fragmanı

4 - Trollhunters

İnsanlığın farkında olmadığı bir savaşın parçası olan iki Troll'ün epik savaşı, Jim ve arkadaşlarının hayatını değiştirecek şekilde sonuçlanır. Guillermo del Toro imzalı bu yapım, animasyon sevmeyenleri bile ekrana kilitleyecek cinsten. 

Netflix Linki.

Trollhunters Fragmanı

5 - MobPsycho 100

Anime veya mangalardan uyarlanmış Japon aksiyon dizilerine bir şans vermek isteyenlerin beğenebileceği bir yapım. Esper denilen psişik güçlere sahip insanların anlatıldığı bu dizide, Mob isimli esper'in sabrının sonuna ulaşırken yaşadıkları konu ediliyor. 

Netflix Linki.

MobPsycho 100 Fragmanı

6 - 3% 

Distopik bir gelecekte geçen dizi, düşük bütçeli bir Brezilya yapımı. Kurgusal hatalar ve ufak tutarsızlıklara rağmen soluksuz izlenecek bu yapım hemen her distopik gelecek temalı yapımda olduğu gibi, bir sistem eleştrisidir. Gelecekte kurulan sistem dünyayı ikiye böler: her sene düzenlenen sınavı geçen %3'lük kesim ve diğer insanlar. Bir kısım lüks içinde yaşarken diğer insanlar kısıtlı kaynaklarla hayatta kalmaya çalışmaktadır. Dizi tutkunlarının şans vermesi gereken bir yapım. 

Netflix Linki.

3% Fragmanı

7 - 13 Reasons Why

Arkadaşları Hannah intihar ettikten sonra, Hannah'nın sınıf arkadaşları ve onların sırlarını anlatır. Hannah öldükten sonra Clay'a gönderdiği postada intihar etmeden önce kaydettiği kasetler bulunmaktadır. 

Netflix Linki.

13 Reasons Why Fragmanı

8 - Daredevil

Küçükken kör kalan Matt Murdock adalet takıntısı nedeniyle, gündüzleri avukat geceleri ise süper kahramanlık yapmaktadır. Süper kahraman dizi/filmlerini sevmeyenlerin bile izlediği bir süper kahraman dizisi olan Daredevil, gerek senaryosunun doluluğu gerekse oyunculukları ile ön plana çıkıyor. "Bu dizi mi az biliniyor?" dediğini duyar gibiyim ancak süper kahramanlara uzak insanlar için böyle olabilir düşüncesi ile listeye almaya karar verdik. 

Netflix Linki.

Daredevil Fragmanı

9 - Ozark

Bir uyuşturucu baronun 500 Milyon Dolarını aklamak için ailesini Chicago'dan Missouri'deki Ozark bölgesine sürükleyen bir adamın hikayesini anlatan bu dizi Breaking Bed hayranlarını oldukça memnun edebilecek niteliklere sahip. 

Netflix Linki.

Ozark Fragmanı

10 - Maniac

Annesi ile sorunları olan bir doktorun garip bir ilaç deneyine katılması oluşan ilişkiler ve olaylar ağını anlatan bu mini dizi sırf Emma Stone için bile izlenilebilir. 

Netflix Linki.

A Fragmanı


👇 DAHA FAZLASI İÇİN BİZİ TAKİP EDİN, KATKI SAĞLAYIN!

etiketler: Netflix Dizi Önerileri, Az bilinen Netflix Dizileri, Atypical, Maniac, Ozark, Daredevil, The end of the fucking world, Dirk Gently, Trollhunters, MobPsycho 100, 3%, 13 reasons why

Umut Utku TAŞDEMİR
Umut Utku TAŞDEMİRYönetici

1986 yılında şans eseri il olmuş bir İç Anadolu şehrinde doğdu. Henüz bir yaşındayken ailesinin işi sebebiyle memleketi olarak hissettiği yere, Antalya'ya taşındı. İlk ve orta öğrenimini Antalya'da tamamlamıştır. Üniversite öğrenimini tamamladığı Ankara'da ikamet etmektedir. 

En ufak bilgi kırıntısına dahi müthiş bir iştahla saldıracak kadar meraklı yapısı sayesinde ilgi alanı geniş olan yazarımız, özellikle müzik, sinema ve biyoloji konuları ile ilgilidir.  

Yorumlar

 • Boş Avatar

  Alper Genç

  Gördüğüm güzel listelerden biride bu oldu emeğinize sağlık. Bende Netflix dizileri ile ilgilendiğim için uzun bir dizi listesi hazırladım. Umarım hoşunuza gider https://netf***.net


  13 Ekim 2018 - 16:51:25        0
  Umut Utku TAŞDEMİR

  Umut Utku TAŞDEMİR

  Teşekkür ederiz fakat sitemiz politikası gereği yorumlarda link yayınlayamıyoruz. :) 


  13 Ekim 2018 - 23:17:19        1    0
 • Emre AKKAYA

  Emre AKKAYA

  İzleyecek dizi kalmadı, yok bmu başka öneri :)


  22 Kasım 2018 - 10:59:33        0
  Umut Utku TAŞDEMİR

  Umut Utku TAŞDEMİR

  Emre Bey, bulursanız bize de şey yapar mısınız? listeye ekleyelim :))


  22 Kasım 2018 - 11:08:22        0    0
 • Emre AKKAYA

  Emre AKKAYA

  peaky blinders'ı aramadı değil gözlerim...
  22 Kasım 2018 - 11:16:15        0

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap
Gönder