Loading

10 Video Birleştirme Programı Tavsiyesi

Video Birleştirme Programı

Daha önce video düzenleme işlemi yapmadıysanız piyasadaki popüler programlar göz korkutucu derece karmaşık ve bir o kadar da pahalı görünebilir. Profesyonel düzenlemeler için bu tür programlar kullanmak şarttır ancak basit birkaç video kesme, birleştirme işlemi için ücretsiz ve çok daha kullanışlı olan bir video birleştirme programı kullanarak oldukça başarılı sonuçlar alabilirsiniz.

Pek çok basit ve ücretsiz video birleştirme programı olduğu için bu konuda tecrübesi olmayan kullanıcıların kafası biraz karışabilir. Webtekno editörleri tarafından hazırlanmış olan video birleştirme programı tavsiyeleri listesi bu konuda kararsızlara yardımcı olacaktır. Bazılarının ücretli abonelikleri olsa da temel hizmetleri ücretsiz olarak sunan video birleştirme programlarını gelin yakından inceleyelim.

Video birleştirme programı tavsiyeleri

  • Movie Maker & Video Editor for Windows
  • Avidemux
  • Format Factory
  • Invideo
  • VirtualDub
  • Online Video Cutter
  • DaVinci Resolve
  • MP4Tools
  • VSDC Free Video Editor
  • Machete Video Editor Lite

Movie Maker & Video Editor for Windows

Microsoft tarafından geliştirilen ama son versiyonlarda kullanılmayan Windows Movie Maker benzeri bir program olan Movie Maker & Video Editor for Windows üzerinden pek çok temel video düzenleme işlemini ücretsiz ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Küçük boyutlu bir program olduğu için herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilir.

Avidemux

Avidemux video düzenleme programı son derece basit ve bu nedenle de oldukça kullanışlıdır. Programın tek amacı video kesme ve birleştirmedir. Bu sayede programı kurduktan sonra düzenlemek istediğiniz videoyu açmanız ve elle ya da süre girerek hızla işlem yapmanız mümkün.

Format Factory

Format Factory aslında tam olarak bir video birleştirme programı değil. Programın amacı, dosya format dönüştürme işlemi yapmak. Ancak video dosya formatlarını dönüştürürken sunduğu kesme ve birleştirme araçları, pek çok video birleştirme programından çok daha başarılı sonuç veriyor..

Invideo

Invideo bir video birleştirme programı değil, online video editördür. Yani hiçbir bir program indirmeden herhangi bir internet tarayıcısı ile Invideo internet sitesini açarak video kesme ve birleştirme gibi temel pek çok video düzenleme işlemini hızlı ve ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Üstelik Invideo, kullanıcılarına birçok ücretsiz araç sunuyor.

VirtualDub

VirtualDub, son derece basit ve kullanışlı arayüze sahip bir video birleştirme programı. Düşük boyutlu ve ücretsiz olmasıyla dikkat çekiyor. VirtualDub programı üzerinden video kesme ve birleştirme gibi temel düzenleme işlemlerini yaparak videonuzu farklı bir dosya formatında çıkarabilirsiniz.

Online Video Cutter

Online Video Cutter bir video birleştirme programı değil, online video editördür. Bilgisayarınıza herhangi bir program indirmeden yalnızca internet tarayıcınız üzerinden Online Video Cutter internet sitesini açarak videonuzu düzenleyebilirsiniz. Yüksek boyutlu dosyalarda biraz yavaş çalışsa da günlük işler için ideal ve ücretsizdir.

DaVinci Resolve

DaVinci Resolve video düzenleme programı gerçek profesyonellere hitap ediyor, bu nedenle hem ücretli hem de ücretsiz versiyonu bulunuyor. Ücretli versiyonu çok daha geniş bir araç yelpazesi sunsa da temel video düzenleme işlemleri yapacaksanız ücretsiz versiyonun da pek çok işe yarar araç sunduğunu söyleyebiliriz.

MP4Tools

MP4Tools, süsten püsten uzak yalnızca görev odaklı bir programdır. Adından da anlaşılacağı üzere MP4Tools ile yalnızca MP4 formatındaki videolar üzerinde işlem yapabilirsiniz. Bu sınırlı kullanım alanı sayesinde son derece basit bir arayüze sahip olan açık kaynak kodlu MP4Tools programı ücretsizdir.

VSDC Free Video Editor

Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz video birleştirme programlarından biri olan VSDC Free Video Editor, basit ve kullanışlı arayüzü ile dikkat çekiyor. Kesme ve birleştirme gibi temel video düzenleme işlemlerini başarılı bir şekilde uygulayabileceğiniz VSDC Free Video Editor, son derece pratik araçlara sahip olduğu için herkes tarafından kolayca kullanılabilir.

Machete Video Editor Lite

Machete Video Editor Lite son derece sade bir arayüze sahip, oldukça kullanışlı bir video birleştirme programı. Özellikle AVI ve WMV formatındaki videolar üzerinde harikalar yaratabiliyor. Video kesme ve birleştirme gibi temel işlemler odaklı olduğu için birkaç basit dokunuşla tüm işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Webtekno editörleri tarafından seçilen, en kullanışlı video birleştirme programı tavsiyelerini listesini inceledik ve programların öne çıkan özelliklerini gördük. Listedeki programların profesyonel video düzenleme için çok da uygun olmadığının tekrar hatırlatalım.

BİLGEYİK
Yazar / 38 Yazı / 542,0K Okunma


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST