Loading

Dil Bilgisi ve Yazım Hatalarını Düzelten Grammarly 1 Milyarın Üzerinde Olan Değerlemesini 90 milyon dolar daha arttırdı

Grammarly : Ücretsiz Yazı Asistanı

Grammarly Logosu

Tüm Dikkatler ses bazlı arayüzlerin üzerinde artarken , yazılı sözcükler yolu ile iletişimi geliştirmek için yapay zekayı kullanan Grammarly Şirketi zaten hali hazırda karlı olan büyümesini bir yatırım turu ile daha da arttırdı. 20 milyon insan tarafından kullanılan ve yazılı dil bilgisi hatalarını düzeltmek için bir araç olan Grammarly son yatırım turunda yaklaşık 90 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin CEO'su Brad Hoover , Grammarly'nin araçlarını genişlettiği ve daha fazla platformda bu araçları birleştirdiği için değerlemelerinin 1 milyar dolardan daha fazla olacağını doğruladı. Bugün Grammarly birçok tarayıcı , masaüstü uygulaması ve Microsoft Office gibi spesifik uygulamalarda kullanılabiliyor. Ancak yazılı sözcükler yoluyla iletişim kurduğumuz kanallar sürekli gelişiyor bu yüzden bu uygulamaların artacağını söyleyebiliriz.

Son yatırım turu daha önce 2017'de ki 110 milyon dolarlık yatırım turunu da yöneten ''General Catalyst'' tarafından yönetiliyor. Grammarly bugün insanların bazı özelliklerini ücretsiz olarak kullandığı ancak dil bilgisi hatalarının yanı sıra okunabilirliği , sayı hatalarını , vurgu tavsiyelerini vb. daha fazla özelliği kullanmak için para ödediği bir sistem olan freemium modeli ile çalışıyor. Grammarly gerçekten insanların her zaman karşılaştığı resmi yazı ve e-mail cevaplama gibi gerçek sorunlarını çözüyor. Grammarly için kullanıcıların etkili bir şekilde iletişim kurmalarını sağlamak tek amaç. Bu yüzden piyasada ki birçok rekabete rağmen Grammarly günlük 20 milyon aktif kullanıcı ile lider konumda yer alıyor.

Hakan Dikbakan
Standart Üye / 1 Yazı / 1,4K Okunma

İkinci Dil Edinimi Ve Dil Psikolojisi , E-ticaret , Girişimcilik, Finans , Ekonomi ve Dijital Pazarlama konusunda eğitimler aldım. Amazon-Ebay-AliExpress FBA&Dropshipping&Retail Arbitrage ELC Trade kurucusu ve Dijitalcevirmen.com Kurucu Ortağı. Şu an Yazılım , Dijital Para ,Teknoloji, Blockchain ve Girişimcilik ile ilgilenmekteyim.


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST