Loading

Telefonun kırılmasını önleyecek kılıf

Telefonun kırılmasını önleyecek kılıf

Binlerce lira verip aldığımız telefonlar bizler için artık çok büyük değer ifade etmeye başladı. Neredeyse günlük hayatımızın büyük bir parçasında bize yardımcı olan cep telefonlarımızın kırılması durumu, tüm kullanıcıların düşünmek bile istemeyeceği türden bir felaket senaryosu haline geldi.

Şöyle telefonunuz yere düşse bile sapasağlam kalmasını sağlayacak, aynı zamanda telefonunuzun şıklığını bozmayacak bu kılıfı gördüğümde ben de çok şaşırdım açıkcası.

Telefonunuz düştüğünde içinizin cız edeceğini tahmin edip, çok fazla lafı uzatmadan sizler için yeni keşfettiğimiz bu mükemmel kılıfı tanıtmak istiyorum 😀 

Öncelikle ürün Alman malı. Alman malı ürünlerin ne derece kaliteli olduğunu anlatmaya çok gerek duymuyorum, genelde hepimiz biliriz zaten bunu. Ürün Aalen Üniversitesi’nde mühendis, Philip Frenzel tarafından geliştirilmiş. Birden fazla ödülü de mühendislik alanında bu ürün ile birlikte alan Philip Frenzel'e , biz de ödül verecek olsak bir ödülümüzü ayırırdık.

 

Yukarıda da gördüğünüz gibi, telefon yere düşer düşmez kılıf bunu algılıyor ve yere dokunmadan önce koruyucu bacakları adeta bir örümcek gibi açarak, telefona tam koruma sağlıyor. 

Aslında Philip Frenzel ilk başlarda hava yastığına benzer bir tasarımı düşünmüş olsa da, sonradan bu tasarımın problem yaratacağını ve bir daha kılıf eski haline gelemeyeceği için kullanışsız olduğunu düşünerek bize göre daha şık bir tasarım oluşturmuş.

Bu tasarım sayesinde telefonu düşürüp kaldırdığınızda bu bacakları kolayca içeriye katlayıp kullanmaya devam edebiliyor olacaksınız.

Frenzel, geliştirdiği bu kılıfın patentini aldı. Umuyoruz iyi bir pazarlama ve ad ile sektöre giriş yapıp bizi bu kılıf ile buluşturur. Kim bilir başka birine bu tasarım ilham oluşturur ve daha da güzel koruyucu kılıflar ile tanışırız.

Ömür YAVUZ
Yazar / 2 Yazı / 5,8K Okunma

Tam bir teknoloji sever, teknoloji hakkında bildiklerimi paylaşmak, çoğu kişinin doğru bildiği şeylerin ne kadar yanlış olduklarını anlatmak birincil amacım. Ek olarak arabalar hakkında da bildiklerimi sizlerle sonuna kadar paylaşmak istiyorum.

Emre AKKAYA 28 Haziran 2018 - 15:05:05

Yanıtla

ya bi kılıf için bu kadar uğraşılır mı ya :D :D ahaahah

Ömür YAVUZ 28 Haziran 2018 - 15:09:55

Yanıtla

Genelde böyle tasarımlarda, uğraşanlar daha iyi sonuçlar çıkartıyorlar :)

Umut Utku TAŞDEMİR 28 Haziran 2018 - 17:02:27

Yanıtla

Ben bununla da kırarım :))


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST