Loading

Rusya Kış Sarayı Mozaikleri

Kış Sarayı

The Winter Palace Hermitage yani Kış Bahçesi İnziva Yeri dünyanın en büyük sanat galerilerinden olan Hermitage  Müzesi, St. Petersburg'da bulunuyor. Saray beş binadan oluşup 2. Katerina döneminde müzeye dönüştürülmüştür. Elizaveta Petrovna tarafından İtalyan mimar Francesco Bartolomeo Rastrelli'ye yaptırılmıştır. 

Francesco Bartolomeo Rastrelli (1700, Paris-29 Nisan 1771, St.Petersburg)  

(1700, Paris- 29 Nisan 1771, St.Petersburg)

Müzede 15 bin tablo,12 bin heykel, 700 binden fazla da para koleksiyonu mevcut.

Müzenin, belirli kuralları vardır: ''Dikkat! Basit olan kuralları izleyin. eserlere dokunmayın ve onlarla sesli konuşmayın.Her odaya bakan görevliler vardır. Size bir şey söylerlerse onları dinleyin ve dediklerini yapın. Tartışma olursa dışarı atılabilirsiniz.''

 

 

 

 

 

  

Müze Açılış Saatleri

Salı-Perşembe-Cumartesi-Pazar: 10.30-18.00

Çarşamba-Cuma: 10.30-21.00

Pazartesi, 1 Ocak ve 9 Mayıs günleri kapalıdır.

Eda Aytun
Yazar

Merhaba, ben Eda.

Henüz 21 yaşında tıfıl bir 'yazar' olmakla beraber aynı zamanda üniversite öğrencisiyim.

Gaziantep Üniversitesi bünyesinde Türk Dili ve Edebiyatı okuyorum ve Bilgeyik ailesine başta editör sıfatıyla katılmıştım.

Sanat severim, tarih severim, bilim severim, bazen yazarım, çokça okurum, izcilik, yüzme, basketbol ve son olarak taekwondo ile yıllarca uğraştım, şimdi de fotoğrafçılıkla ilgileniyorum.

Bu minvalde sanat, tarih, coğrafya, arkeoloji gibi farklı alanlarda yaptığım araştırmaları da derleyerek, Bilgeyikle beraber sizlerle buluşturuyorum.

 


Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

ya da üye olmadan yorum yap ve onaylanmasını bekle.
ÜST