Not kağıtları

Bittikçe birer sanat eserine dönüşen not kağıtları

Kültür Sanat

19 Haziran 2018 23:02


Japon mimarisinin bu güzel buluşu, Triad Dizayn Grup tarafından tasarlanmış 'Omoshiroi Block' not kağıtları siz kullandıkça, ofisiniz için üç boyutlu güzel bir sanat ürünü ortaya çıkarıyor.

Omoshiro not blokları

Kabaca 'fun block' (eğlenceli blok) olarak çevrilen, lazerle kesilmiş bu sıradışı not bloklarının her biri içinde, Japonya'nın, asırlık bir mimari eser olan Kiyomizudera Tapınağı ve Eiffel Kulesi'nden esinlenerek inşa edilen modern bir yapı olan Tokyo Kulesi gibi ikonik yapılarını barındırıyor.

Kiyomizudera tapınağı

Tokyo Kulesi

Ayrıca işin daha da eğlenceli kısmı not kağıtlarını kopardıkça da bitmiyor. Minyatür mimari eserlerin yanı sıra, koparılan her bir not kağıdı da, insan, yaprak ve çiçek figürlerini yansıtan kesikler içeriyor.

Omoshiro not blok

Omoshiro not blok

Omoshiro not blok

Omoshiro not blok

Omoshiro not blok

Omoshiro blok not

Firma mimari eserlerin yanı sıra müzik enstrümanları, fotoğraf makineleri ve trenler gibi günlük objeleri de içinde barındıran not blokları üretmiş.

Omoshiro blok not fotoğraf makinası

Omoshiro blok not

Omoshiro blok not

Omoshiro blok not piyano

Omoshiro blok not keman

Bu tasarım harikası ürün şimdilik, maalesef sadece Osaka'daki Tokyu Hands adlı mağazada bulunuyor. Umarız yakında dünyanın her yerine ulaşır. 😍 

Omoshiroi blok not


etiketler: Omoshiroi not blok, not kağıtları, minyatür, japon, ofis gereçleri

Eda

EdaYazar

Gerçek hayatın bir arka plan müziği olması gerektiğini düşünen, "neden" ve "nasıl" soruları arasında sıkışmış, bireyci bir kitap kurdu. Aynı zamanda sanattan büyük haz alan bir filolog.

İlginizi çekebilir

Yorum Yap

E-Posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

Gönder